مرکز کاردرمانی

مرکز کاردرمانی
مرکز کاردرمانی با افرادی کار می کند که به دنبال غلبه بر چالش ها و مشکلات فیزیکی، رشدی، شناختی یا عاطفی خود هستند.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
در ادامه خواهیم خواند

مرکز کاردرمانی به چه صورت است؟

در یک مرکز کاردرمانی بیماران یا افراد دچار ناتوانی جسمی در هر سنی درمان می شود.

مرکز کاردرمانی با افرادی کار می کند که به دنبال غلبه بر چالش ها و مشکلات فیزیکی، رشدی، شناختی یا عاطفی خود هستند.

کاردرمانگران به شما کمک می کنند تا مهارت های مورد نیاز برای زندگی روزمره را بهبود بخشیده و حفظ کنید.

کاردرمانی ترکیبی از تمرینات ذهنی، جسمی و روانی است که به مراجعین کمک می کند تا وظایف زندگی روزمره خود را به راحتی انجام دهند.

مرکز کاردرمانی به چه صورت است؟

این وظایف شامل فعالیت های روزانه ای مانند تمیز کردن محل زندگی، لباس پوشیدن، غذا خوردن، پیاده روی و رانندگی می باشد.

در یک مرکز کاردرمانی، کاردرمانگر به شما کمک می کند تا مهارت های زندگی مستقل، خلاق و رضایت بخش را به دست آورید. کاردرمانگران برای ارائه خدمات در زمینه بهبود مهارت های بیمار برای فعالیت های روزمره که برای زندگی ضروری است، آموزش دیده اند.

کاردرمانگران طرح های درمانی را برنامه ریزی می کنند. این طرح ها و اهداف درمانی نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده می کند.

بهترین مرکز کاردرمانی در تهران

کاردرمانگرانی که در یک مرکز کاردرمانی مشغول به کار هستند، عموما برای بیمارانی که دچار ناتوانی در آرنج، مچ دست، دست و شانه هستند خدمات تخصصی ارائه می کنند. با این حال، آنها می توانند در زمینه بیماری هایی که کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهند نیز خدمات درمانی ارائه کنند.

اختلال و ناتوانی هر بیمار منحصر به فرد است و بنابراین برنامه های درمانی متفاوت خواهد بود. بنابراین، یک کاردرمانگر بسته به نیاز شما رویکرد خود را تغییر خواهد داد.

به عنوان مثال، آنها بر روی تمرینات شناختی برای مراجعان دارای ناتوانی ذهنی تمرکز خواهند کرد. همچنین آنها بر فعالیت های توانبخشی فیزیکی با بیمارانی که از ناتوانی های جسمی رنج می برند، تمرکز خواهند کرد.

انواع مختلفی از مراکز کاردرمانی وجود دارد. برخی از مراکز کاردرمانی در زمینه توانبخشی سالمندان یا مراقبت های بهداشتی و پزشکی برای سالمندان فعالیت می کنند.

آنها بهترین برنامه های درمانی (از جمله تمرینات تخصصی) را طراحی می کنند تا به شما کمک کنند نیازهای عاطفی، فیزیکی و روانی خود را برآورده کنید.

بهترین مرکز کاردرمانی در تهران که برای کودکان و بزرگسالان درمان های تخصصی ارائه می کند، کلینیک مسیحا می باشد.

سایر خدمات کلینیک مسیحا رهاب

بیشتر بخوانیم : لکنت زبان

هزینه مرکز کاردرمانی

هزینه کاردرمانی به ازای هر جلسه صد تا دویست دلار می باشد. با این وجود در ایران هزینه مرکز کاردرمانی بسیار پایینتر از کشورهای دیگر است.

مرکز کاردرمانی بزرگسالان

یک مرکز کاردرمانی مناسب می تواند به بزرگسالان در زمینه های مختلف از جمله مشکلات چشمی مانند دوبینی، تنبلی چشم، عدم تعادل، سرگیجه، استرابیسم و تاری دید کمک کند.

کاردرمانگر شما با تشخیص اینکه آیا آسیب قابل درمان است یا خیر درمان را شروع می کند. کاردرمانگر می تواند درمان متناسب با نیازهای شما را به شما ارائه دهد.

مرکز کاردرمانی می تواند به شما در حفظ و بهبود حافظه و مهارت های شناختی در هر مرحله از بیماری کمک کند. اما هرچه درمان زودتر شروع شود، نتیجه بهتری خواهد داشت. چند نمونه از تمرینات شناختی شامل حل جدول کلمات متقاطع و خواندن کتاب است.

بهترین مرکز کاردرمانی در تهران

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی جسمی

مرکز کاردرمانی کودکان

کار کودک بازی و یادگیری است. برخی از کودکان ممکن است به دلیل شرایطی که با آن متولد شده اند، یک آسیب یا صرفا تفاوت در سبک یادگیری و نیازهایشان، در بازی و یادگیری مشکل داشته باشند.

اگر بازی و توانایی یادگیری کودک تحت تاثیر قرار گیرد، استقلال، سلامت و احساس او نسبت به خود نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. یک مرکز کاردرمانی برای کودکان می تواند به آنها کمک کند تا مستقل تر زندگی کنند و ظرفیت آنها را برای بازی و یادگیری بهبود بخشد.

مرکز کاردرمانی مسیحا می‌تواند به ارزیابی و بهبود مهارت‌های کودک برای فعالیت ‌ها، عملکرد کودک در مدرسه و کارهای روزمره او کمک کند.

کاردرمانگران در مرکز کاردرمانی مسیحا با کودکان در هر سنی کار می‌کنند تا به تقویت مهارت‌های ضروری برای زندگی روزمره آنها از جمله بازی، لباس پوشیدن و نوشتن کمک کنند. کاردرمانگر ممکن است تغییراتی را در محیط زندگی کودک مانند مدرسه یا خانه ایجاد کند تا به کودک کمک کند مستقل تر شود.

ویژگی های مرکز کاردرمانی

تیم کاردرمانگران کلینیک مسیحا مهارت ها و آموزش های لازم را برای ارائه بهترین ارزیابی و درمان به نوزاد، کودک، نوجوان و بزرگسال دارد تا به آنها کمک کند مهارت های لازم برای مشارکت و استقلال در فعالیت های زندگی روزمره خود مانند بازی، یادگیری و خودآموزی را به دست آورند.

همه کاردرمانگران مرکز کاردرمانی مسیحا قبل از پیوستن به تیم تخصصی تجربه قبلی در زمینه درمان اطفال را دارند.

بهترین ویژگی کاردرمانگران کلینیک مسیحا این است که آنها عاشق شغل خود و کار با خانواده ها و کودکان هستند.

خدمات مرکز کاردرمانی مسیحا شش روز در هفته در دسترس است.

ویژگی های مرکز کاردرمانی

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی ذهنی در منزل

برخی از ویژگی های کاردرمانی شامل موارد زیر است:

بهبود مهارت‌های حرکتی ظریف: هماهنگ کردن ماهیچه‌های کوچک مانند دست (معمولاً در هماهنگی با چشم‌ها)، برای اینکه کودک یا بزرگسال بتواند ابزارهایی مانند مداد یا قاشق را در دست بگیرد. مهارت های حرکتی ظریف در فعالیت هایی مانند نوشتن، لباس پوشیدن، غذا خوردن و استفاده از ابزار ها و وسایل استفاده می شود.

بهبود مهارت های حرکتی ماهیچه های بزرگ بدن: این درمان ماهیچه های بزرگ بدن را درگیر می کند که برای حرکات اصلی بدن مانند نشستن، راه رفتن، پریدن و پرتاب توپ مهم هستند.

بهبود مهارت نوشتن: بیمار برای نوشتن باید هماهنگی حرکتی ظریف و مهارت های حرکتی دیداری داشته باشد. در یک مرکز کاردرمانی مناسب بر روی مهارت های نوشتن نیز کار می شود.

بهبود مهارت های مراقبت از خود: شامل مهارت هایی مانند استفاده از چاقو و چنگال، بستن بند کفش، بستن دکمه ها و لباس پوشیدن و توالت رفتن است.

بهبود ادراک بصری: این مورد شامل درک و تفسیر آنچه دیده می شود، می باشد. ادراک بصری در انجام بسیاری از فعالیت ها مانند خواندن داستان، تکمیل پازل، شناسایی حروف و اعداد و نوشتن اهمیت زیادی دارد.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

کاردرمانگر چه می کند
؟

کاردرمانگران بیماران مجروح، بیمار یا ناتوان را از طریق استفاده درمانی از فعالیت های روزمره درمان می کنند. آنها به این بیماران کمک می کنند تا مهارت های مورد نیاز برای زندگی و کار روزانه را توسعه دهند، بهبود یابند.

کاردرمانی برای چه کاری خوب است

کاردرمانگران بیماران مجروح، بیمار یا ناتوان را از طریق استفاده درمانی از فعالیت های روزمره درمان می کنند. آنها به این بیماران کمک می کنند تا مهارت های مورد نیاز برای زندگی و کار روزانه را توسعه دهند، بهبود یابند.

الزامات کاردرمانی
چیست؟
برای تبدیل شدن به یک کاردرمانگر، به مدرک کاردرمانی نیاز دارید که معمولاً سه سال تمام وقت یا تا شش سال پاره وقت طول می کشد. در مقاطع تحصیلات تکمیلی، امکان اخذ مدرک کارشناسی ارشد در مدت یک تا دو سال وجود دارد

هزینه مرکز کاردرمانی

هزینه مرکز کاردرمانی به ازای هر جلسه صد هزار تومان می باشد. این مبلغ برای جلسات کاردرمانی کودکان و بزرگسالان متفاوت است.

همچنین در کلینیک های خصوصی به علت ارائه خدمات تخصصی هزینه هر جلسه بالاتر از صد هزار تومان می باشد.

 مرکز کاردرمانی در تهران

همواره تعداد مشکلات جسمی و فیزیکی که افراد در جامعه با آن روبه رو می شوند بسیار زیاد بوده که سبب اختلال و نقص در روند زندگی عادی افراد شده و انجام امور روزانه را بطور مستقل برای آنها بسیار دشوار کرده است .

از جمله این نقص های فیزیکی میتوان به مشکلات کاردرمانی و گفتاردرمانی و …. اشاره کرد .کلینیک مسیحا رهاب در راستای حل این نواقص و مشکلات همواره با ارائه به روزترین روش های درمانی و همکاری با مجرب ترین پرسنل از جمله معتبرترین مراکز توانبخشی در کشور بوده است که همواره در بالاترین رتبه در حوزه درمانی خود بوده است .

برای کسب مشاوره غیر حضوری میتوانید با شماره تلفن های – ۰۹۱۹۳۷۰۵۱۹۸ و  ۰۲۱۷۷۹۳۳۵۱۰  -تماس حاصل فرمایید و در صورت تمایل جهت کسب مشاوره حضوری میتوانید به آدرس – تهران ، نارمک ،چهارراه تلفنخانه ،جنب مدرسه سروش ،پلاک ۲۵۰ ،واحد ۱۳ – مراجعه فرمایید همکاران ما همواره در خدمت گذاری به شما عزیزان حاضر خواهند بود.

موقعیت مکانی کلینیک مسیحا رهاب در تهران
سوالات متداول مرکز کاردرمانی

در یک مرکز کاردرمانی بیماران یا افراد دچار ناتوانی جسمی در هر سنی درمان می شود.مرکز کاردرمانی با افرادی کار می کند که به دنبال غلبه بر چالش ها و مشکلات فیزیکی، رشدی، شناختی یا عاطفی خود هستند.

تیم کاردرمانگران کلینیک مسیحا مهارت ها و آموزش های لازم را برای ارائه بهترین ارزیابی و درمان به نوزاد، کودک، نوجوان و بزرگسال دارد تا به آنها کمک کند مهارت های لازم برای مشارکت و استقلال در فعالیت های زندگی روزمره خود مانند بازی، یادگیری و خودآموزی را به دست آورند.

هزینه مرکز کاردرمانی به ازای هر جلسه صد هزار تومان می باشد. این مبلغ برای جلسات کاردرمانی کودکان و بزرگسالان متفاوت است.همچنین در کلینیک های خصوصی به علت ارائه خدمات تخصصی هزینه هر جلسه بالاتر از صد هزار تومان می باشد.

2 دیدگاه دربارهٔ «مرکز کاردرمانی»

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی سایت