کاردرمانی شرق تهران

مقاله زیر تحت عنوان “کاردرمانی شرق تهران” بر اساس مطالعه جامع و داده‌های بروز می‌باشد. در زیر هر بخش اشاره به منبع شده است.

دنیای اینترنت امروزه پر از اطلاعاتی است که منجر به گمراهی شما می‌شود.در بعضی مواقع شاهد مراجعینی بودیم که با کاردرمانی های اینترنتی روند بهبود را به تاخیر و یا حتی سخت تر کرده اند.خوشبختانه امروزه کلینیک کاردرمانی در همه مناطق از جمله شرق تهران افتتاح شده اند.کلینیک کاردرمانی مسیحا در شرق تهران با کادر متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

*مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه*

درصورت نیاز به هرگونه مشاوره برای کاردرمانی در شرق تهران با کلینیک مسیحا در تماس باشید

کاردرمانی در شرق تهران

خدمات کلینیک کاردرمانی مسیحا، کلینیک شرق تهران

ما در کلینیک کاردرمانی مسیحا در شرق تهران با ارائه خدمات متنوع و تخصصی، به عنوان یک مرکز معتبر در زمینه کاردرمانی شناخته شده ایم. ما در این کلینیک به منظور ارتقاء سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد با اختلالات مختلف حرکتی و شناختی، خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهیم. از جمله خدمات ارائه شده توسط کلینیک کاردرمانی مسیحا در شرق تهران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاردرمانی برای افراد مبتلا به پارکینسون
– کاردرمانی برای گیلن باره
– کاردرمانی برای شارکو ماریوث
– کاردرمانی برای صافی کف پا
– کاردرمانی برای انحراف مچ پا
– کاردرمانی برای عقب‌زدگی زانو
– کاردرمانی برای زانو پرانتزی
– کاردرمانی برای زانو ضربدری
– کاردرمانی برای مشکلات ستون فقرات
– کاردرمانی برای نوزادان نارس
– کاردرمانی برای افراد مبتلا به سکته مغزی
– کاردرمانی برای نقص توجه و تمرکز
– کاردرمانی برای اختلالات یادگیری
– کاردرمانی برای افراد مبتلا به اتیسم
– کاردرمانی برای مشکلات حسی (بیش حسی یا کم حسی)
– کاردرمانی برای تاخیر در رشد
– کاردرمانی برای افراد مبتلا به ام اس 

با بهره‌گیری از تیم متخصص و مجرب، ما در کلینیک کاردرمانی مسیحا در شرق تهران به هدف ارتقاء سلامت و بهبود عملکرد افراد در مواجهه با چالش‌های حرکتی و ذهنی می‌پردازیم.

نقش کار درمانی شرق تهران در بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به فلج مغزی

در کاردرمانی شرق تهران، همه فعالیت‌ها به یک هدف مشترک انجام می‌شود: افزایش مشارکت در فعالیت‌های ارزشمند. این رویکرد متمرکز بر بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به فلج مغزی است. در این راستا، کاردرمانی به افراد آموزش می‌دهد که چگونه در انجام وظایف خودمراقبتی مانند خوردن، خوابیدن، حمام کردن، نظافت، توالت کردن و سایر فعالیت‌ها از ابزارهای تطبیقی و وسایل کمک حرکتی استفاده کنند. این آموزش به ایشان کمک می‌کند تا ارتباطات اجتماعی مؤثر و رفتارهای مناسب تعاملی را با دیگران برقرار کرده و در فعالیت‌های هیجانی و بازی‌های مرتبط با محیط مدرسه شرکت نمایند.

فلج مغزی یک طیف گسترده از اختلالات حرکتی با شدت‌های مختلف ناشی از آسیب به مغز در حال رشد را شامل می‌شود. با توجه به اینکه هر مورد فلج مغزی به خودی خود منحصر به فرد است، کاردرمانی در کاردرمانی شرق تهران باید به‌طور دقیق با نیازهای خاص هر فرد هماهنگ شود. اختلالات حرکتی مشاهده‌شده در این افراد شامل مسائلی نظیر تون ماهیچه‌های غیرطبیعی، وضعیت بدن، تعادل و هماهنگی است. در اینجا، کاردرمانگران با ارزیابی نقاط قوت و ضعف هر فرد و تعیین اهداف شخصی، برنامه‌های فعالیت فردی جهت توسعه استقلال عملکردی ایشان را ارائه می‌دهند.

بهبود اتیسم در کلینیک مسیحا + کلینیک کاردرمانی شرق تهران

اختلال طیف اتیسم نوعی ناتوانی رشدی _عصبی است که با مشکلات جدی در تعاملات اجتماعی تعریف می‌شود .افراد با این اختلال معمولا مشکلات جدی در تعاملات اجتماعی و ارتباطات کلامی و غیر کلامی دارند ،همچنین مشکلات تعدیل حسی ،علایق تکراری و محدود و مقاومت در یادگیری مهارت های جدید از دیگر نشانه های این اختلال می باشد .اگر این علائم را در عزیزتان مشاهده می‌کنید با کلینیک مسیحا کاردرمانی شرق تهران در ارتباط باشید.

سوالات متداول ( مسیحا کلینیک شرق تهران )

علل ایجاد اتیسم چیست ؟
عوامل وراثتی و محیطی تاثیر گذار است ،مثلا سابقه وجود بیماری در خانواده مادری یا پدری و همچنین سن بالای بارداری ریسک ایجاد این اختلال را افزایش می‌دهد .
آیا اختلال طیف اتیسم با نمره ی هوش فرد مرتبط است ؟
اغلب افراد داری این اختلال بهره هوشی پایین تر از نرمال دارند اما تعداد کمی با بهره ی هوشی نرمال و حتی بالاتر از نرمال هستند .
آیا تمام افرادی که مشکلات حسی دارند الزاما دچار اختلال طیف اتیسم هستند ؟
خیر ، گاهی مشکلات تعدیل حسی میتواند علائم بالینی مشابه اتیسم را در فرد ایجاد کند.
آیا اتیسم درمان قطعی دارد ؟
خیر ، در اختلال طیف اتیسم درمان قطعی وجود ندارد اما درمان های توانبخشی مانند کاردرمانی میتواند کمک کند فرد دارای اختلال طیف اتیسم بتواند یک زندگی مستقل و هدفمند داشته باشد .
آیا سن در شروع درمان توانبخشی اختلال اتیسم تاثیر گزار است ؟
بله بسیار مهم است که والدین فرد دارای اختلال اتیسم به محض مشاهده اولین علائم و برای تشخیص گذاری و شروع درمان اقدام کنند .
لکنت ممکن است تأثیری شگرف بر کیفیت زندگی فرد داشته باشد. لکنت با محدود کردن مشارکت اجتماعی، منجر به احساسات انزوا و ناامیدی شده، باعث مشکلات در آموزش و اشتغال و افزایش احتمال مشکلات روانی می‌شود. حتی کودکان که لکنت دارند، ممکن است تجربیات منفی از صحبت کردن داشته باشند. بنابراین، اهمیت دارد که لکنت را به طور مؤثر در هر دو کودکان و بزرگسالان درمان کنیم.

منبع:
مطالعه جامع در سال ۲۰۲۲ و ۴ داده اطلاعات الکترونیکی (PsycINFO, CINAHL, PubMed, Cochrane)

کاردرمانی شرق تهران برای تاخیر در رشد

تاخیر رشدی اصطلاحی است برای توصیف زمانی که کودک مطابق با میانگین کشوری رشد نمی کند. تأخیر رشدی می تواند تأثیر نامطلوبی بر توانایی کودکان در انجام فعالیت های معنادار مانند نوشتن، نقاشی، بستن بند کفش، لباس پوشیدن و بازی داشته باشد. یک کاردرمانگر می تواند با استفاده از فعالیت های گوناگون و بازی ها در ارتقا مهارت های مورد نیاز برای بهبود عملکرد کودک شما در این فعالیت های روزانه نقش ایفا کند.مسیحا کلینیک کاردرمانی شرق تهران با بیش از سالها تجربه در زمینه کاردرمانی همراه شما عزیزان است.

علائم تاخیر در رشد و درمان با کاردرمانی در شرق تهران

تأخیر رشدی را می توان از طریق مقایسه میزان رشد فرزند شما با میانگین های ملی رشد تشخیص داد.ا این حال، ممکن است به عنوان پدر و مادر در مورد رشد فرزندتان نگرانی هایی داشته باشید.
در زیر فهرستی از شاخص‌هایی مشاهده می شود که نشان می‌دهد کودک شما ممکن است به درستی رشد نکند:

(توجه داشته باشیداین علائم تایین کننده نیستند و فقط برخی از مشاهدات ما در کلینیک کاردرمانی شرق تهران هستند.)

 • مشکل در دویدن
 • نمره P.E ضعیف
 • مشکل در بستن دکمه‌های لباس یا نوشتن
 • عقب افتادن در مقایسه با همکلاسی‌ها
 • مشکل در تمرکز برای دوره‌های طولانی
 • تقلا برای انجام کارهای روزمره
 • عدم تمایل به ورزش/ به سختي ورزش کردن

یکی از این علائم به تنهایی نشان دهنده تاخیر رشدی کودک نیست. با این حال، توجه به اینکه یک کودک آنطور که باید عملکرد خوبی ندارد، می تواند نشان دهنده یک بیماری زمینه ای یا احتمالاً تاخیر در رشد باشد و ارزش دارد که با صحبت با یکی از کاردرمانگران مسیحا، بیشتر بررسی شود.

درمان تاخیر در رشد با کاردرمانی در شرق تهران

تأخیر رشدی حدود ۱۳ درصد از کودکان در سن مدرسه را تحت تأثیر قرار می دهد.خوشبختانه درمان کاردرمانی برای تاخیر رشدی در کلینیک کاردرمانی مسیحا موجود است.

کاردرمانگران در کلینیک کاردرمانی شرق تهران فرزند شما را در رابطه با تاخیر رشدی ارزیابی و درمان میکنند. کاردرمانگران کلینیک کاردرمانی مسیحا نحوه تکمیل فعالیت ها و توانایی فرزند شما را در انجام این کار را در مقایسه با آنچه که باید از یک کودک هم سن و سالش انتظار داشت را تجزیه و تحلیل می کند. مزایای این کار عبارتند از:

 • افزایش مهارت های حرکتی بزرگ
 • افزایش مهارت های حرکتی ظریف
 • بهبود نمرات مدرسه
 • افزایش استقلال
 • بهبود اعتماد به نفس
 • افزایش توانایی رقابت با همکلاسی ها

کاردرمانی کلینیک مسیحا در شرق تهران بهترین کلینیک کاردرمانی

ما در مسیحا با عنوان “کاردرمانی در شرق تهران” با شما و فرزندتان همکاری می کنیم تا به اهدافی که می خواهید برسید. این همکاری شامل درمان برای رفع نیازهای شما می شود. هر یک از درمانگران مسیحا، کودک شما را در مرکز توجه خود قرار می‌دهند و جلسات درمانی را  با هدف انجام فعالیت‌هایی طوری تنظیم می‌کنند که منجر به پیشرفت‌ و خوشحالی شما هستند.

منبع:

سایت otforkids

کلینیک کاردرمانی شرق تهران

چرا در کاردرمانی به تعدیل حسی کودکان و نوجوانان اهمیت ویژه ای داده می شود ؟

کلینیک مسیحا کار درمانی شرق تهران، به ویژه در زمینه تعدیل حسی کودکان و نوجوانان، اهمیت ویژه‌ای دارد. برای درک بهتر این موضوع، نیاز است که به پروسه تبدیل حس به ادراک و شناخت پرداخته شود. چشم‌ها، گوش‌ها، پوست، عضلات و مفاصل به عنوان گیرنده‌ها، تحریکات حسی محیط را دریافت می‌کنند و این تحریکات به مغز منتقل شده و در آنجا پردازش می‌شوند. سپس تحریکات اضافی فیلتر شده و به درک و شناخت تبدیل می‌شوند.

اگر در هر مرحله از این فرآیند اختلالی رخ دهد، مشکلاتی مانند بیش‌فعالی، اتیسم، و یا اختلالات یادگیری ایجاد می‌شود. اختلال در تعدیل حسی می‌تواند به دلیل عدم دریافت کافی یا بیش از حد تحریکات حسی، یا مشکلات در پردازش این تحریکات در مغز رخ دهد.

در کلینیک توانبخشی مسیحا شرق تهران، بخش تعدیل حسی به ویژه مورد توجه واقع شده است. تیم حرفه‌ای با تجربه اینجا مهارت‌های لازم را برای ارزیابی و درمان تعدیل حسی کودکان دارند. اتاق تاریک حسی نیز در این مجموعه وجود دارد که تحت نظر متخصصان کاردرمانی، به‌عنوان یک ابزار مؤثر برای درمان کودکانی که به دلیل اختلال در تعدیل حسی با مشکلاتی همچون بیش‌فعالی، نقص توجه، اختلالات یادگیری، اتیسم و اضطراب ناشی از اختلالات حسی مواجه هستند، به کار می‌رود.

پشتیبانی سایت