مطب گفتاردرمانی

مطب گفتاردرمانی
در بهترین مطب گفتاردرمانی بر روی عضلات ضعیف حرکتی دهان کار می شود. درواقع برخی از اختلالات گفتاری به علت ضعیف بودن عضلات حرکتی دهان می باشند.در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
در ادامه خواهیم خواند

مطب گفتاردرمانی به چه صورت است؟

مطب گفتاردرمانی کلینیکی است که در آن انواع اختلالات گفتاری با استفاده از تکنیک های مختلف درمان می شوند.

یکی از تکنیک های گفتاردرمانی استفاده از بازخورد حسی است. این تکنیک ساده به شما یا کودکتان کمک می کند تا از کلماتی که بیان می کنید و نحوه بیان آنها بیشتر آگاه شوید.

گفتاردرمانگر ممکن است از بازخورد شنیداری نیز استفاده کند.

در واقع گفتاردرمانگر ممکن است نمونه ای از نحوه بیان کودک شما را ضبط کند و آن را دوباره پخش کند.

مطب گفتاردرمانی به چه صورت است؟

سپس صدای ضبط شده ای از همان کلمات را پخش می کند که به درستی تلفظ می شوند تا کودک بتواند تفاوت بین نحوه بیان درست و نادرست را متوجه شود.

کودک شما همچنین می تواند از بازخورد بصری یا تماشای نحوه بیان خود و دیگران بهره مند شود.

بازخورد لمسی یکی از تکنیک هایی است که در مطب گفتاردرمانی استفاده می شود. جمله بندی و بیان مناسب مستلزم قرارگیری صحیح زبان در زمان بیان و سایر ساختارهای دهان است. اما ممکن است سخت باشد که به کودک آموزش دهید تا زبان خود را به روشی خاص حرکت دهد.

علاوه بر بازخورد لمسی، گفتاردرمانگر کودک شما از سایر فعالیت‌ها در مطب گفتاردرمانی برای آموزش بیان صحیح استفاده می‌کند تا به کودک شما کمک کند که صداهای خاصی را تلفظ کند.

گفتاردرمانگر ممکن است به وضوح کلمه ای را بیان کند و از کودک شما بخواهد که آن را تکرار کند. این کار چندین بار انجام می شود تا کودک شما با تمرینات زیاد به خوبی آموزش ها را فرا گیرد.

 

 

بهترین مطب گفتاردرمانی در تهران

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی در تهران

بهترین مطب گفتاردرمانی در تهران

در بهترین مطب گفتاردرمانی در تهران بر روی عضلات ضعیف حرکتی دهان نیز کار می شود. در واقع برخی از اختلالات گفتاری به علت ضعیف بودن عضلات حرکتی دهان می باشند.

این مشکل تنها می تواند در گفتار کودک شما اختلال ایجاد کند بلکه می تواند توانایی بلع و تغذیه کودک را تحت تاثیر قرار دهد. تمرینات حرکتی دهان و ماساژ صورت ممکن است برای بهبود تون عضلات استفاده شود.

همچنین گفتار درمانگر در مطب گفتاردرمانی ممکن است روی بلع غذاهایی با متریال و دماهای مختلف به منظور افزایش حس لامسه دهان کار کند. همچنین در جلساتی که در مطب گفتاردرمانی برگزار می شود ممکن است از فرزند شما خواسته شود که هنگام تولید صدای “ش” به گرد شدن لب ها یش دقت کند.

اختلالات گفتار و زبان نه تنها می تواند بر توانایی کودک برای بیان واضح تاثیر بگذارد، بلکه بر توانایی او در درک زبان و بیان مناسب نیز تاثیر می گذارد.

برخی از کودکان ممکن است در بیان افکار خود در قالب کلمات، پیروی کردن از دستورالعمل ها، بیان خواسته ها، بیان نیازها یا روایت داستان مشکل داشته باشند. در مطب گفتاردرمانی با استفاده از کتاب ها، نقش آفرینی در بازی ها و فعالیت های گفتاردرمانی مشابه مهارت های زبان و گفتار تشویق می شود.

کودک شما ممکن است در ساختن جملات، یادگیری واژگان جدید و بیان افکار خود مشکل داشته باشد. در مطب گفتاردرمانی بر روی تمامی این مشکلات کار می شود.

به یاد داشته باشید که در زمان برگزاری جلسات در مطب گفتاردرمانی از گفتاردرمانگر در مورد فعالیت ها و تمرینات گفتار درمانی در خانه بپرسید.

مراجعه به مطب گفتاردرمانی از این جهت منحصر به فرد است که در هنگام استفاده از تکنیک ها درمانگران در زمینه کمک به بیمار در تولید صداهای خاص و بیان صحیح بخش های مختلف گفتار تمرکز می کنند.

این نوع گفتار درمانی برای کمک به بسیاری از مشکلاتی که در نتیجه آسیب مغزی، بیماری یا تاخیر در گفتار ایجاد شده اند، در مطب گفتاردرمانی استفاده می شود.

سایر خدمات کلینیک مسیحا رهاب

هزینه مطب گفتاردرمانی

هزینه مطب گفتاردرمانی خصوصی به نسبت مراکز عمومی کمی بالاتر است.

علت این مسئله ارائه خدمات تخصصی و منحصر به فرد برای هر بیمار است که فقط در مطب گفتاردرمانی خصوصی ارائه می شود.

گفتار درمانی کودکان در منزل

یکی از بهترین گزینه ها برای گفتاردرمانی کودکان، گفتاردرمانی در منزل است.

در این نوع درمان برای درگیر نگه داشتن کودک در تمرینات بیانی از بازی های مختلف استفاده می شود.

به عنوان مثال، گفتار درمانگر ممکن است با کودک شما بازی پرتاب توپ را انجام دهد.

هر بار که کودک یک توپ را پرتاب می کند، باید کلمه خاصی را که در آن مشکل دارد، تلفظ کند.

گفتار درمانی کودکان در منزل

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی در تهرانپارس

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

۱-در گفتار درمانی چه می کنند؟

درمانگران گفتار و زبان برای کودکان و بزرگسالانی که در برقراری ارتباط، خوردن، نوشیدن و بلع مشکل دارند، درمان تغییر دهنده زندگی، حمایت و مراقبت می کنند. به افرادی که به دلایل جسمی یا روانی در صحبت کردن و برقراری ارتباط مشکل دارند کمک خواهید کرد.

۲-آیا یک SLP می تواند مطب خود را باز کند؟ خارج از مقررات قانونی، هیچکس به شما نمی گوید که چگونه کسب و کار خود را اداره کنید. اکثر SLP ها در مطب خصوصی به عنوان یک پزشک انفرادی شروع می کنند، اما با موفقیت، رشد می کند. یادگیری مدیریت کارکنان اداری و سایر SLP ها یک گام کلیدی در گسترش یک کار خصوصی موفق است.
۳-در نوبت گفتار درمانی چه اتفاقی می افتد؟ درمانگر از شما درباره نگرانی‌هایتان می‌پرسد، فکر می‌کنید درمان چگونه می‌تواند به فرزندتان کمک کند و دوست دارید از درمان چه چیزی به دست آورید. ایده خوبی است که در جلسه شرکت کنید و بدانید که چه حمایتی می خواهید و قدم های بعدی که دوست دارید فرزندتان در رشد خود به دست آورد.

مطب گفتاردرمانی در شرق تهران

بهترین مطب گفتاردرمانی در شرق تهران کلینیک مسیحا می باشد. در کلینیک مسیحا گفتاردرمانی در زمینه های متنوعی انجام می شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

در مطب گفتاردرمانی مسیحا، درمان برای کمک به رشد توانایی های گفتاری بیمار استفاده می شود. این درمان اغلب برای کودکانی که دارای تاخیر در گفتار هستند و در بزرگسالانی که برای تقویت توانایی های زبان و گفتار خود نیاز به کمک دارند در مطب گفتار درمانی استفاده می شود. گفتاردرمانی بر روی کمک به بیمار برای تلفظ صحیح کلمات تمرکز دارد.

یکی دیگر از درمان هایی که در مطب گفتاردرمانی مسیحا انجام می شود، حرکت درمانی است. حرکت درمانی دهان شامل تمرینات روتین با هدف تقویت عضلات داخل و اطراف دهان است که به کنترل تمرکز در گفتار کمک می کند.

اگرچه این نوع درمان می‌تواند به بیماران مبتلا به تاخیر گفتاری کمک کند اما بیشتر برای بیمارانی استفاده می‌شود که دچار آسیب جسمی شده یا به بیماری‌ هایی مبتلا شده اند که باعث ناتوانی در صحبت کردن صحیح آنها شده است.

هنگامی که بیماران از بیماری های طبی مانند سکته مغزی رنج می برند، ممکن است دچار ناتوانی در بلع شوند که در اصطلاح پزشکی به آن دیسفاژی می گویند.

مبتلایان به دیسفاژی ممکن است در خوردن، نوشیدن و صحبت کردن مشکل داشته باشند. درمان VitalStim می‌تواند همراه با سایر درمان ‌ها استفاده شود تا به بیماران کمک کند توانایی بلع خود را بازیابند.

VitalStim با استفاده از تحریک الکتریکی در امتداد گردن همراه با سایر تمرینات می تواند به سرعت بخشیدن روند بهبودی بیمار کمک کند.


LSVT یا گفتار درمانی لی سیلورمن یک درمان جامع است که برای بهبود گفتار بیماران استفاده می شود. این درمان به بسیاری از جنبه های گفتار، از جمله نوع بیان و توانایی تنفسی می پردازد. در تحقیقات ثابت شده است که LSVT بر افزایش توانایی در گفتار موثر است.

مطب گفتاردرمانی مسیحا دارای درمان های تخصصی، پزشکان ماهر، و فضایی راحت است که به شما کمک می کند تا به اهداف درمانی خود دست یابید.

تعرفه مطب گفتاردرمانی

تعرفه مطب گفتاردرمانی بابت هر جلسه چهل و پنج دقیقه ای، صد هزار تومان می باشد.

بیشتر بخوانیم : گفتاردرمانی شرق تهران

مطب گفتاردرمانی در تهران

همواره تعداد مشکلات جسمی و فیزیکی که افراد در جامعه با آن روبه رو می شوند بسیار زیاد بوده که سبب اختلال و نقص در روند زندگی عادی افراد شده و انجام امور روزانه را بطور مستقل برای آنها بسیار دشوار کرده است .

از جمله این نقص های فیزیکی میتوان به مشکلات کاردرمانی و گفتاردرمانی و …. اشاره کرد .کلینیک مسیحا رهاب در راستای حل این نواقص و مشکلات همواره با ارائه به روزترین روش های درمانی و همکاری با مجرب ترین پرسنل از جمله معتبرترین مراکز توانبخشی در کشور بوده است که همواره در بالاترین رتبه در حوزه درمانی خود بوده است .

برای کسب مشاوره غیر حضوری میتوانید با شماره تلفن های – ۰۹۱۹۳۷۰۵۱۹۸و  ۰۲۱۷۷۹۳۳۵۱۰  -تماس حاصل فرمایید و در صورت تمایل جهت کسب مشاوره حضوری میتوانید به آدرس – تهران ، نارمک ،چهارراه تلفنخانه ،جنب مدرسه سروش ،پلاک ۲۵۰ ،واحد ۱۳ – مراجعه فرمایید همکاران ما همواره در خدمت گذاری به شما عزیزان حاضر خواهند بود.

موقعیت مکانی کلینیک مسیحا رهاب در تهران
سوالات متداول مطب گفتاردرمانی

مطب گفتاردرمانی کلینیکی است که در آن انواع اختلالات گفتاری با استفاده از تکنیک های مختلف درمان می شوند.

هزینه مطب گفتاردرمانی خصوصی به نسبت مراکز عمومی کمی بالاتر است.علت این مسئله ارائه خدمات تخصصی و منحصر به فرد برای هر بیمار است که فقط در مطب گفتاردرمانی خصوصی ارائه می شود.

یکی از بهترین گزینه ها برای گفتاردرمانی کودکان، گفتاردرمانی در منزل است.در این نوع درمان برای درگیر نگه داشتن کودک در تمرینات بیانی از بازی های مختلف استفاده می شود.

4 دیدگاه دربارهٔ «مطب گفتاردرمانی»

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی سایت