کاردمانی در منزل

کاردرمانی در منزل
یکی دیگر از مزایای مهم کاردرمانی در منزل این است که کاردرمانگران می توانند وسایلی را که در اختیار دارید، برای روند درمان مورد استفاده قرار دهند.در ابن مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم در ادامه با ما همراه باشید.
در ادامه خواهیم خواند

کاردرمانی در منزل به چه صورت است؟

کاردرمانی در منزل به این معنا است که کاردرمانگر خدمات درمانی را در منزل به فرد ارائه دهد.

داشتن یک محیط آشنا و امن برای کاردرمانی می تواند برای شما به عنوان والدین، کودک و بزرگسال مفید باشد.

کاردرمانی در منزل و مراجعه یک کاردرمانگر به خانه شما سودمند است زیرا می تواند به مراقبین بیماران کمک کند تا تکنیک های کاردرمانی در منزل را در برنامه ها و فعالیت های روزانه خود گنجانده و پیاده کنند.

گاهی اوقات برای مراقبین سخت است تا تکنیک هایی را که درمانگر به آنها ارائه می‌دهد، انجام دهند.

کاردرمانی در منزل چگونه است

بنابراین حضور کاردرمانگر در منزل به مراقبین بیمار کمک می کند تا روال تکنیک های درمانی را رعایت کرده و به درستی پیش ببرند. همچنین کاردرمانی در خانه به مراقب آموزش می دهد که چگونه تکنیک های کاردرمانی را در زندگی روزمره بیمار پیاده‌ کنند.

کاردرمانی در خانه همچنین راهی عالی برای آموزش فعالیت های روزمره زندگی مانند تغذیه، نظافت، توالت کردن و لباس پوشیدن به بیمار است.

کاردرمانی در منزل برای کودکان

یکی دیگر از مزایای مهم کاردرمانی در خانه این است که کاردرمانگران میتوانند وسایلی را که در اختیار دارید، برای روند درمان مورد استفاده قرار دهند. این تکنیک می تواند برای کمک به بهبود مهارت ها و رشد کودک مفید باشد.

آموزش تکنیک ها به والدین: کاردرمانی در خانه فرصت خوبی برای آموزش تکنیک ها به والدین فراهم می کند. حضور درمانگر در خانه به او فرصتی می دهد تا استراتژی های مداخلات درمانی را به شما آموزش دهد.

به ‌عنوان والدین، می‌توانید جلسه کاردرمانی با فرزندتان را نیز مشاهده کنید و تکنیک ها را با درمانگر تمرین کنید تا زمانی که درمانگر در کنار شما نیست، انجام تکنیک ها برای شما آسان شود. از آنجایی که درمانگر در خانه شما و با فرزندتان کار می کند، می توانید هر سوالی که دارید از او بپرسید.

مزیت کاردرمانی در خانه این است که شما نیازی به رفت و آمد به مراکز درمانی را نخواهید داشت. هنگامی که کاردرمانگر به طور مرتب به منزل شما می آید، ثبات درمان حفظ خواهد شد.

کاردرمانی در منزل برای کودکان

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی گودکان سی پی

کاردرمانی در منزل برای دست

تمرینات دست به عنوان یکی از تکنیک های کاردرمانی در منزل می تواند به بهبود قدرت و مهارت در دست ها و انگشتان کمک کند. این درمان به ویژه برای بهبود مهارت های حرکتی پس از مواجهه با یک بیماری عصبی مانند سکته مغزی یا آسیب مغزی مفید هستند.

علاوه بر این تمرینات تقویتی و کاردرمانی دست می تواند به جلوگیری از بدتر شدن شرایطی مانند آرتریت نیز کمک کند.

برای کسانی که دست‌ هایشان دچار فلج ناشی از آسیب‌های عصبی مانند سکته مغزی شده است، کاردرمانی باید با ورزش غیر فعال شروع شود. ورزش غیر فعال به این معنی است که بیمار از دست سالم خود برای کمک به دست آسیب دیده برای تکمیل تمرینات استفاده کند.

این کار نه تنها به جلوگیری از ضعف عضلات پس از سکته (اسپاستیسیته) کمک می کند، بلکه می تواند به بهبود حرکت در دست آسیب دیده شما نیز کمک کند.

کاردرمانی در منزل برای بزرگسالان

در روند کاردرمانی در خانه برای بزرگسالان بر روی مهارت های زیر کار می شود:

غذا خوردن
حمام کردن
استفاده از توالت
مهارت های عملکردی
در حالت صحیح خوابیدن
پخت و پز
خانه داری
تحرک روزانه

کاردرمانی در منزل برای راه رفتن

در روند کاردرمانی در منزل برای راه رفتن مداخلات درمانی به شما این امکان را می دهد که عضلات یا استخوان های آسیب دیده خود را با ورزش های مختلف بدون اعمال فشار زیاد بر ناحیه آسیب دیده، بهبود دهید.

آموزش کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل باعث می شود تا حریم خصوصی خانواده شما حفظ شود. خانواده‌ ها در این نوع درمان احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

همچنین در روند کاردرمانی در خانه خانواده ها و مراقبین موضوعات و مسائل مربوط به فرزندشان را راحت تر بیان می کنند.

کاردرمانی در خانه می‌تواند هم برای کودکان و هم برای خانواده‌هایشان بسیار مفید باشد.

با این وجود ارائه خدمات درمانی در محیط کلینیک و مدرسه نیز می‌تواند برای بهبود مهارت‌ها و استقلال کودک شما بسیار مفید باشد.

آموزش کاردرمانی در منزل

بیشتر بخوانیم : دلایل دیر حرف زدن کودک

کلینیک های خصوصی اغلب تجهیزات بیشتری را در دسترس درمانگر قرار می دهد تا در طول درمان از آنها استفاده کند. مهم است که با درمانگر خود صحبت کنید که چه تجهیزات درمانی می تواند برای کودک شما مفید باشد، زیرا نیازهای هر کودک متفاوت است.

هزینه کاردرمانی در منزل

به طور کلی هزینه کاردرمانی به ازای هر جلسه صد هزار تومان می باشد. این مبلغ برای جلسات کاردرمانی کودکان و بزرگسالان متفاوت است.

کاردرمانی در منزل به علت ارائه خدمات منحصر به فرد به بیمار در منزل او هزینه بالاتری دارد.

تعرفه کاردرمانی در منزل

هزینه کاردرمانی در منزل در خارج از کشور به ازای هر جلسه دویست تا سیصد دلار می باشد. با این وجود در ایران هزینه این نوع کاردرمانی بسیار پایینتر از کشورهای دیگر است.

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی

کاردرمانی در منزل تهران

در روند کاردرمانی در منزل، کاردرمانگران به مراجعان کمک می کنند تا نحوه انجام فعالیت های روزانه خود را بهبود بخشند. یکی از جنبه های مداخله کاردرمانی شامل ارزیابی های مربوط به بیمار در منزل است.

کاردرمانگران می‌توانند توسط انجام ارزیابی بیمار و نحوه استفاده او از تجهیزات منزل، اصلاحات یا استراتژی ‌های تطبیقی را برای حفظ، بهبود و بازیابی عملکرد و استقلال بیمار اعمال کنند.

کاردرمانگر برنامه روزانه و فعالیت های بیمار را در نظر گرفته و مهارت هایی مانند استقامت، مهارت های حرکتی، تعادل، قدرت و هماهنگی بیمار را ارزیابی می کند.

اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید و منزل خود را به کلینیک تبدیل کنید، کاردرمانی در خانه بهترین گزینه است. برگزاری جلسات درمانی در خانه به درمانگر این امکان را می‌دهد که عملکرد شما را در محیط خانه مشاهده کند.

همچنین این نوع درمان می تواند به کاردرمانگر کمک کند تا مداخله درمانی متناسب با نیازهای افراد را تنظیم کند.

کاردرمانی در خانه برای مراجعین مسن تر و کسانی که مشکلات حرکتی و ضعف عضلانی دارند مفید است.

بهتر است با درمانگر خود صحبت کنید تا بدانید کدام خدمات و درمان‌ ها برای شما بهتر است.

یکی از بهترین کلینیک هایی که در تهران کاردرمانی در منزل را به صورت تخصصی ارائه می کند، کلینیک مسیحا می باشد.

موقعیت مکانی کلینیک مسیحا رهاب در تهران

سوالات متداول کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل به این معنا است که کاردرمانگر خدمات درمانی را در منزل به فرد ارائه دهد.داشتن یک محیط آشنا و امن برای کاردرمانی می تواند برای شما به عنوان والدین، کودک و بزرگسال مفید باشد.

هزینه کاردرمانی در منزل در خارج از کشور به ازای هر جلسه دویست تا سیصد دلار می باشد. با این وجود در ایران هزینه این نوع کاردرمانی بسیار پایینتر از کشورهای دیگر است.

کاردرمانی در منزل باعث می شود تا حریم خصوصی خانواده شما حفظ شود. خانواده‌ ها در این نوع درمان احساس راحتی بیشتری می‌کنند.همچنین در روند کاردرمانی در خانه خانواده ها و مراقبین موضوعات و مسائل مربوط به فرزندشان را راحت تر بیان می کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «کاردمانی در منزل»

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی سایت