گفتاردرمانی آنلاین

گفتاردرمانی آنلاین
گفتار درمانی آنلاین درمانی راحت و انعطاف پذیر است. تحقیقات نشان می دهند که گفتاردرمانی آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد. در این مقاله به بررسی موضوع گفتاردرمانی آنلاین پرداخته ایم در ادامه با ما همراه باشید.
در ادامه خواهیم خواند:

گفتار درمانی آنلاین به چه صورت است؟

گفتاردرمانی آنلاین درمانی راحت و انعطاف پذیر است. تحقیقات نشان می دهند که گفتاردرمانی آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد.

گفتار درمانی آنلاین ممکن است کمی عجیب به نظر برسد. وقتی به گفتار درمانی فکر می کنیم، اکثر ما در یک کلینیک یا مطب روبروی یک درمانگر نشسته ایم.

اما با گفتار درمانی آنلاین یا تله ‌تراپی، همچنان می‌توانید رو در رو با گفتار درمانگر خود صحبت کنید.

از طریق استفاده از فناوری چت تصویری، مانند زوم می توانید جلسات گفتار درمانی خود را برگزار کنید.

تحقیقات نشان می دهد که گفتاردرمانی آنلاین به اندازه درمان حضوری برای بسیاری از مسائل موثر است.

گفتار درمانی آنلاین به چه صورت است؟

آیا گفتار درمانی به صورت آنلاین می تواند موثر باشد؟

با پیشرفت فناوری و اینترنت، بسیاری از مراکز گفتار درمانی امکانات آنلاین را فراهم کرده‌اند. این روش به بسیاری از مشکلات نظیر کمبود زمان، فاصله جغرافیایی و هزینه‌های سفر کمک می‌کند. همچنین، بسیاری از بیماران به دلایل شخصی چون ترس از حضور در جمع و گروه‌های درمانی، ترجیح میدهند که به صورت آنلاین درمان شوند. با استفاده از تکنولوژی مناسب و با هدف دسترس پذیر بودن خدمات به همگان، گفتار درمانی آنلاین نقش مؤثر و قابل توجه خود را در حوزه سلامت روح و روان دارد.

گفتار درمانی آنلاین رایگان

Speech Bulbs یک برنامه گفتار درمانی رایگان است که از فناوری کنترل صدا و ویدئو برای بهبود بیان و گفتار کودکان خردسال استفاده می کند. این برنامه دارای بیش از ۱۵۰۰ تمرین سرگرم کننده است.

مشاوره گفتار درمانی انلاین

دلایل زیادی وجود دارد که گفتاردرمانی آنلاین به یک انتخاب محبوب برای کودکان و بزرگسالان تبدیل شود.

گفتار درمانی آنلاین به والدین و مراقبان این امکان را می دهد که به راحتی درمان را در برنامه روزانه خود بگنجانند و بتوانند به راحتی در جلسات شرکت کنند. همچنین آنها می توانند از پیشرفت فرزند خود به آگاهی کامل داشته باشند. مشارکت شما برای کمک به فرزندتان برای رسیدن به اهداف درمان بسیار مهم است.

گفتار درمانگر شما فقط درمانگر فرزند شما نیست. آنها مربی شما نیز هستند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تکنیک‌ها و مهارت‌هایی که در طول جلسات استفاده می‌شوند را بیاموزید تا بتوانید آنها را در خانه و در زندگی روزمره فرزندتان به کار ببرید. تحقیقات نشان داده است که هر چه تمرینات بیشتری در خانه انجام شود، کودکان پیشرفت بیشتری می کنند.

گفتار درمانی بزرگسالان آنلاین

آموزش و گفتاردرمانی آنلاین می تواند به بزرگسالان در موارد زیر کمک کند:

با مهارت بالاتری صحبت کنند و بنویسند.
ترس خود را از صحبت در جمع از بین ببرند.
زیر و بمی صدای خود را تغییر دهند و لحن را بهبود بخشند.
لحن و بیان بهتری را در ارتباط کلامی خود به کار ببرند.
افزایش آگاهی و اصلاح مهارت های ارتباطی غیرکلامی
مهارت های شنیداری فعال و مهارت های خواندن خود را افزایش دهند.

ویژگی های گفتار درمانی آنلاین

بیشتر بخوانیم : کلینیک کاردرمانی

گفتار درمانی کودکان آنلاین

در موارد زیر کودکان و نوجوانان می توانند از گفتار درمانی آنلاین بهره ببرند:

مشکل در تولید صداهای خاص
مشکل در درک آنچه گفته می شود یا مشکل در بیان خواسته ها یا نیازها
مشکل در معاشرت با همسالان
لکنت زبان
مشکل در درک شدن کلام آنها توسط دیگران

بهترین مرکز گفتار درمانی آنلاین

اولین جلسه در بهترین مرکز گفتاردرمانی آنلاین شما با ارزیابی توانایی های ارتباطی شما یا فرزندتان شروع می شود. این کار به گفتار درمانگر اطلاعات زیادی از نقاط قوت و ضعف بیمار ارائه خواهد داد.

ارزیابی ممکن است کمی شبیه به یک آزمایش به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید، هدف این ارزیابی کمک به گفتار درمانگر شماست.

گفتار درمانگر همچنین در مورد اینکه چرا به دنبال گفتار درمانی هستید با شما صحبت خواهد کرد. این زمان مناسبی است تا آنچه را که می خواهید در گفتار درمانی به آن پرداخته شود و همچنین هر سوالی که دارید را مطرح کنید. شما می توانید در کلینیک مسیحا از بهترین جلسات گفتار درمانی آنلاین بهره ببرید.

سایر خدمات کلینیک مسیحا رهاب

بیشتر بخوانیم : دلایل دیر حرف زدن کودک

ویژگی های گفتار درمانی آنلاین

در گفتاردرمانی آنلاین ابتدا برای شما یک آسیب شناس گفتار و زبان مناسب انتخاب می شود. قبل از اولین قرار ملاقات، احتمالاً یک فرم تاریخچه پزشکی برای پر کردن برای شما ارسال می شود تا گفتار درمانگر شما بتواند درباره فردی که به دنبال درمان است اطلاعات بیشتری کسب کند.

شما یک لینک آنلاین دریافت خواهید کرد و از طریق هر پلتفرم کنفرانس ویدئویی که کلینیک از آن استفاده می کند، وارد اولین جلسه گفتار درمانی آنلاین خود شوید. زوم یک پلتفرم محبوب است و تا به امروز بسیاری از مردم از آن رضایت داشته اند.

مزایا و معایب گفتار درمانی آنلاین

دلایل زیادی وجود دارد که مردم گفتاردرمانی آنلاین را به جلسات حضوری ترجیح می دهند. هنگامی که خانواده ها گفتاردرمانی آنلاین را امتحان می کنند، دیگر به سراغ گفتار درمانی حضوری نمی روند. راحت بودن در جلسات، برنامه ریزی انعطاف پذیر و مقرون به صرفه بودن از ویژگی های گفتار درمانی آنلاین است.

ناگفته نماند که شما همچنان یک رابطه قوی با درمانگر خود در جلسات گفتار درمانی آنلاین خواهید داشت.

روش گفتار درمانی آنلاین

هنگامی که برنامه درمانی شما شروع می شود، جلسات احتمالاً یک یا دو بار در هفته برگزار می شوند.

در بین جلسات، درمانگر شما احتمالاً فعالیت هایی را تعیین می کند که می توانید از آنها برای تمرین گفتار خود در خانه استفاده کنید.

بسیاری از جلسات گفتار درمانی حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. گفتار درمانگر از این ۳۰ دقیقه برای کمک به پیشرفت شما یا فرزندتان در جهت ارتباط بهتر استفاده خواهد کرد.

در صورت امکان، بهتر است یک مکان آرام در خانه خود برای شرکت در جلسات گفتار درمانی انتخاب کنید.

روش گفتار درمانی آنلاین چیست

بیشتر بخوانیم : کاردرمانی دست کودکان

مزایای کاردرمانی کودکان سی پی

کاردرمانی می تواند در موارد زیر به کودکان سی پی کمک کند:

شانس آنها برای استقلال بیشتر می شود.
بهبود توانایی آنها در بازی و یادگیری
افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس آنها
بهبود کیفیت زندگی آنها

هزینه گفتار درمانی آنلاین

هزینه گفتار درمانی به ازای هر جلسه صد هزار تومان می باشد و تعرفه گفتاردرمانی آنلاین به نسبت حضوری کمتر است.

سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که حواس شما پرت نشود. وقتی وارد جلسه گفتار درمانی آنلاین می‌شوید، گفتاردرمانگر شما با چهره‌ای دوستانه از شما استقبال می‌کند، درست مانند زمانی که وارد مطب آنها می شدید.

وسایل گفتار درمانی آنلاین

درمانگران می توانند با استفاده از انواع کلمات و عباراتی که کودکان برای اظهار نظر در مورد اسباب بازی ها، محیط اطراف و کارهای روزمره استفاده می کنند، درمان را انجام دهند.

این کار به درمانگر اجازه می دهد تا در صورت نیاز پاسخ های کودک را اصلاح کنند.

گفتار درمانگر در جلسات گفتار درمانی می تواند به راحتی به شما یاد دهد که چگونه در خانه به کودک خود کمک کنید.

تمرین در خانه بخش مهمی از روند درمانی گفتار درمانی است.

گفتاردرمانی آنلاین در تهران

همواره تعداد مشکلات جسمی و فیزیکی که افراد در جامعه با آن روبه رو می شوند بسیار زیاد بوده که سبب اختلال و نقص در روند زندگی عادی افراد شده و انجام امور روزانه را بطور مستقل برای آنها بسیار دشوار کرده است .

از جمله این نقص های فیزیکی میتوان به مشکلات کاردرمانی و گفتاردرمانی و …. اشاره کرد .کلینیک مسیحا رهاب در راستای حل این نواقص و مشکلات همواره با ارائه به روزترین روش های درمانی و همکاری با مجرب ترین پرسنل از جمله معتبرترین مراکز توانبخشی در کشور بوده است که همواره در بالاترین رتبه در حوزه درمانی خود بوده است .

برای کسب مشاوره غیر حضوری میتوانید با شماره تلفن های – ۰۹۱۹۳۷۰۵۱۹۸و  ۰۲۱۷۷۹۳۳۵۱۰  -تماس حاصل فرمایید و در صورت تمایل جهت کسب مشاوره حضوری میتوانید به آدرس – تهران ، نارمک ،چهارراه تلفنخانه ،جنب مدرسه سروش ،پلاک ۲۵۰ ،واحد ۱۳ – مراجعه فرمایید همکاران ما همواره در خدمت گذاری به شما عزیزان حاضر خواهند بود.

موقعیت مکانی کلینیک مسیحا رهاب در تهران
سوالات متداول گفتاردرمانی آنلاین

گفتار درمانی آنلاین درمانی راحت و انعطاف پذیر است. تحقیقات نشان می دهند که گفتاردرمانی آنلاین می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد.

در گفتاردرمانی آنلاین ابتدا برای شما یک آسیب شناس گفتار و زبان مناسب انتخاب می شود. قبل از اولین قرار ملاقات، احتمالاً یک فرم تاریخچه پزشکی برای پر کردن برای شما ارسال می شود تا گفتار درمانگر شما بتواند درباره فردی که به دنبال درمان است اطلاعات بیشتری کسب کند.شما یک لینک آنلاین دریافت خواهید کرد و از طریق هر پلتفرم کنفرانس ویدئویی که کلینیک از آن استفاده می کند، وارد اولین جلسه گفتار درمانی آنلاین خود شوید. زوم یک پلتفرم محبوب است و تا به امروز بسیاری از مردم از آن رضایت داشته اند.

هنگامی که برنامه درمانی شما شروع می شود، جلسات احتمالاً یک یا دو بار در هفته برگزار می شوند.در بین جلسات، درمانگر شما احتمالاً فعالیت هایی را تعیین می کند که می توانید از آنها برای تمرین گفتار خود در خانه استفاده کنید.بسیاری از جلسات گفتار درمانی حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. گفتار درمانگر از این ۳۰ دقیقه برای کمک به پیشرفت شما یا فرزندتان در جهت ارتباط بهتر استفاده خواهد کرد.در صورت امکان، بهتر است یک مکان آرام در خانه خود برای شرکت در جلسات گفتار درمانی انتخاب کنید.

2 دیدگاه دربارهٔ «گفتاردرمانی آنلاین»

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی سایت